W dniu 15 października 2018 r. w Centrum Demonstracyjnym Odnawialnych Źródeł Energii przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 2 ul. Słoneczna 19 w Bydgoszczy, odbyła się Konferencja pn. „Efektywność energetyczna w praktyce, nowe technologie – możliwości finansowania wymiany źródeł ciepła i termomodernizacji”.
Uczestnicy konferencji zostali przywitani przez Panią Marię Wasiak – Zastępcę Prezydenta Miasta Bydgoszczy, która wskazała jakże istotne dla Miasta i jego Mieszkańców jest dbanie o efektywne wykorzystanie energii. Na wstępie Pani Beata Dolata reprezentująca Centrum Demonstracyjne Odnawialnych Źródeł Energii Zespołu Szkół Mechanicznych nr 2 zapoznała uczestników z możliwościami i budową Centrum, co było wprowadzeniem do dalszych prelekcji omawiających możliwości wykorzystania instalacji Odnawialnych Źródeł Energii w praktyce. Aspekty techniczne montażu oraz najnowocześniejsze technologie zostały omówione przez Pana Tomasza Mania Prezesa Zarządu PSPC / USPCiME oraz Pana Wojciecha Suwik Prezesa Zarządu OZE Polska Energia Sp. z o.o. Po zapoznaniu się z dostępnymi możliwościami zastosowania OZE uczestnikom przedstawiono możliwości pozyskania dofinansowania z różnych źródeł: w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego – Pan Romuald Wawrzyniak Pomorska Grupa Konsultingowa S.A., ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu – Doradca Energetyczny Pani Monika Pawłowicz oraz z wykorzystaniem pożyczki bankowej – Pani Marlena Górna Doradca Klienta Getin NOBLE Bank S.A. Bydgoszcz.
W części drugiej Konferencji prelegenci reprezentujący Miasto Bydgoszcz, Pan Tomasz Bońdos Koordynator Zespołu ds. Zarządzania Energią Urzędu Miasta Bydgoszcz i Pani Monika Utrutko Kierownik w Wydziale Zintegrowanego Rozwoju Urzędu Miasta Bydgoszcz omówili działania Miasta i jego jednostek w obszarze efektywności energetycznej oraz likwidacji niskiej emisji. Wpływ korzystania z sieci ciepłowniczej na zdrowie mieszkańca oraz możliwości przyłączenia do sieci zaprezentowała Pani Agnieszka Peplińska specjalista ds. promocji i polityki antysmogowej Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej Spółka z o.o. w Bydgoszczy. Ponadto w spotkaniu uczestniczył Pan Michał Mroczkowski z Urzędu Miasta i Gminy Sztum, który zapoznał zebranych z projektem realizowanym przez Sztum w partnerstwie z Ritterhude (Niemcy) w zakresie termomodernizacji domów jednorodzinnych.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców Miasta, Gmin ościennych, przedstawicieli spółdzielni, wspólnot mieszkaniowych, dysponentów lokali w budownictwie wielorodzinnym, właścicieli domów jednorodzinnych, przedsiębiorców, pracowników samorządowych. Moderatorem całości był Romuald Meyer Prokurent Dyrektor Zarządzający Pomorskiej Grupy Konsultingowej S.A., która na zlecenie Zespołu ds. Zarządzania Energią Miasta Bydgoszczy zorganizowała i przeprowadziła Konferencję.
PROGRAM MENTORINGOWY DLA WIELKOPOLSKICH JST - NABÓR DORADZTWO INDYWIDUALNE
PROGRAM MENTORINGOWY DLA WIELKOPOLSKICH JST
- ZAPROSZENIE -
CYFROWY URZĘDNIK (ROBOT)
OBNIŻENIE KOSZTÓW ZUŻYCIA MEDIÓW
NOWE TARYFY „G”
NA ROK 2024
NOWE TARYFY DYSTRYBUCYJNE
OBOWIĄZEK INFORMACYJNY RODO
KOMUNIKACJA Z AKCJONARIUSZAMI
POMIAR JAKOŚCI POWIETRZA
NASI PARTNERZY